02191009292

ویزای شینگن

برای سفر به کشورهای عضو شینگن، دریافت ویزای شینگن الزامی است. بعد از دریافت این ویزا می‌توانید بدون محدودیت به بیش از 25 کشور عضو اتحادیه شینگن سفر کرده و با بازدید از کشورهای اروپایی و برترین مقصد گردشگری دنیا، تجربیات بی‌نظیر و به‌یادماندنی کسب کنید. با ویزای شینگن علاوه‌بر بازدید از کشورهای مختلف و جاذبه‌های توریستی، می‌توانید در‌صورت لزوم به خدمات پزشکی و اضطراری در کشورهای عضو دسترسی داشته باشید. ما در آژانس هواپیمایی گردشگری گردشگران سپهر تهران با سال تجربه و سابقه، با‌توجه‌به هدف متقاضیان از سفر نسبت به دریافت ویزای شینگن کوتاه‌مدت و بلند‌مدت اقدام می‌کنیم. در همه مراحل اخذ ویزای کنارتان هستیم و با پیگیری دقیق اطمینان حاصل می‌کنیم که درخواست‌ها به‌سرعت و با موفقیت پردازش می‌شوند

انواع ویزای توریستی شینگن

ویزای شینگن یک ویزای توریستی است به چند دسته مختلف تقسیم می‌شود. هر‌یک از انواع ویزای شینگن با‌توجه‌به هدف سفر و مدت زمان اقامت متقاضی طراحی شده‌اند. امکان دریافت ویزای شینگن بلند مدت برای متقاضیان نیز با‌توجه‌به شرایط آن‌ها وجود دارد. در ادامه با تایپ‌های مختلف ویزای توریستی شینگن و ماهیت هر‌کدام به‌طور دقیق آشنا می‌شویم. 

اخذ ویزای شینگن

1- ویزای شینگن تایپ a (ویزای ترانزیت فرودگاهی)

این نوع ویزا برای مسافرانی که به‌عنوان مثال موفق به اخذ ویزای توریستی کانادا شده‌اند و از یکی از کشورهای شینگن قصد سفر به این کشور و نیاز به تغییر پرواز در یکی از فرودگاه‌های منطقه شینگن دارند، صادر می‌شود. با داشتن ویزای شینگن نوع a فقط اجازه اقامت در منطقه ترانزیت بین‌المللی فرودگاه را خواهید داشت و مجاز به خروج از فرودگاه نیستید. 

2- ویزای شینگن نوع b (ویزای ترانزیت)

ویزای ترانزیت نوع B به مسافران این امکان را می‌دهد که به مدت حداکثر 5 روز از طریق کشورهای شینگن به کشور دیگری سفر کنند. این ویزا برای عبور از خاک شینگن به کشور مقصد نهایی است و به مسافران اجازه می‌دهد تا از یک کشور عضو شینگن به کشور دیگری در همین حوزه سفر کنند.

3- ویزای شینگن تایپ c (ویزای کوتاه مدت)

ویزای نوع C محبوب‌ترین ویزای شینگن است که به مسافران اجازه می‌دهد تا برای مقاصد گردشگری، دیدار خانواده و دوستان یا شرکت در کنفرانس‌ها و رویدادهای تجاری به مدت حداکثر 90 روز در یک دوره 180 روزه در منطقه شینگن اقامت داشته باشند. این ویزا به سه زیرگروه تقسیم می‌شود:

 • یک‌بار ورود (Single-entry): به مسافر اجازه می‌دهد تنها یک بار وارد منطقه شینگن شود و پس از خروج، ویزا باطل می‌شود.
 • دو بار ورود (Double-entry): به مسافر اجازه می‌دهد دو بار وارد منطقه شینگن شود. پس از خروج دوم، ویزا باطل می‌شود.
 • چند بار ورود (Multiple-entry): به مسافر اجازه می‌دهد به‌طور مکرر در یک دوره 180 روزه به منطقه شینگن وارد و خارج شود، به شرطی که مدت اقامت کلی از 90 روز تجاوز نکند.

ما در آژانس گردشگران سپهر تهران برای متقاضیان سفر با تورهای اروپا نسبت‌به دریافت ویزای شینگن نوع c اقدام می‌کنیم.

4- ویزای شینگن تایپ d (ویزای مولتی شینگن)

ویزای نوع d یک نوع ویزای شینگن بلند مدت است که برای اقامت طولانی‌مدت در کشورهای شینگن صادر می‌شود. معمولا افرادی می‌توانند برای ویزای تایپ d اقدام کنند که برای تحصیل، کار یا دلایل خانوادگی نیاز به اقامت بیشتر از 90 روز در حوزه شینگن دارند. این ویزا معمولا از نوع ویزای چندبار ورود صادر می‌شود. در‌نتیجه متقاضی می‌تواند بدون محدودیت زمان و تعداد، به‌طور مکرر به حوزه شینگن وارد یا از آن خارج شود. با داشتن این نوع ویزا می‌توانید در‌صورت نیاز به راهنما در طول سفر نسبت‌به خرید تور یکی از کشورهای اروپایی نیز اقدام کنید. برای اطلاع از قیمت تور خارجی مورد‌نظرتان با کارشناسان ما در تماس باشید. 

5- ویزای محدود به منطقه (Limited Territorial Validity Visa - LTV)

این نوع ویزا به مسافران اجازه می‌دهد فقط به کشورهای مشخص شده در ویزا سفر کنند و معمولا در شرایط اضطراری یا به دلایل خاص صادر می‌شود. در‌واقع برخلاف ویزای نوع C، این ویزا به دارنده اجازه نمی‌دهد به کل منطقه شینگن سفر کند و محدود به کشورهای خاص است.

لیست مدارک لازم برای ویزای شینگن

آماده‌سازی دقیق مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن، ویزای توریستی انگلیس، ویزای توریستی کانادا و هر‌نوع ویزای دیگری، نقش بسزایی در افزایش شانستان برای صدور ویزا دارد. در جدول زیر لیست کامل مدارک لازم برای ویزای شینگن توریستی را برایتان آورده‌ایم: 

نوع مدرکجزییات
پاسپورت
 • اصل گذرنامه با امضا + گذرنامه‌های قبلی (در‌صورت وجود)
 • مدت اعتبار حداقل 6 ماه
 • برخورداری از حداقل دو صفحه سفید روبه‌روی هم برای درج مهر ویزا
 • الزامی بودن ارائه گذرنامه جداگانه برای هر متقاضی 
مدارک شناساسیی
 • سه عکس پرسنلی 3.5 در 4.5 (تمام رخ با پس‌زمینه سفید)
 • اصل و ترجمه شناسنامه
 • اصل و ترجمه کارت ملی 
تمکن مالی 
 • اصل گردش حساب بانکی (مربوط به 3 ماه اخیر با مهر و امضا بانک و به زبان انگلیسی)
 • حداقل موجودی بابت هر نفر باید 300 میلیون تومان باشد.
 • در مدارک لازم برای ویزای شینگن اسپانیا به گردش حساب 6 ماهه نیاز دارید
مدارک ملکیاصل و ترجمه اسناد ملکی موجود از قبیل ساختمان، زمین، باغ
مدارک شغلی
 • پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی و سه فیش آخر حقوق از محل کار، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی (معتبر برای سال جاری)
 • وکلا: پروانه وکالت
 • مشاغل دولتی: حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی با‌توجه‌به تاریخ سفر، به همراه 3 فیش حقوقی آخر
 • بازنشسته‌ها: آخرین حکم بازنشستگی، آخرین فیش حقوق
 • مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار با درج مدت اشتغال سمت و میزان حقوق دریافتی و مرخصی و سابقه بیمه تامین اجتماعی، به همراه 3 فیش حقوقی آخر
 • افراد خویش فرما: جواز کسب / آگهی تاسیس، آخرین تغییرات مربوط به سمت شغلی و تغییر آدرس شرکت / کارت مباشرت
 • معلمان، اساتید و اعضا هیات علمی دانشگاه: اصل حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی یا گواهی اشتغال به کار با درج مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی، به همراه 3 فیش حقوقی آخر به همراه 6 ماه سابقه بیمه
 • دانش‌آموزان و دانشجویان: اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل
رضایت نامه محضری
 • الزامی بودن رضایت‌نامه محضری برای فرزندان زیر 18 سال که بدون همراهی والدین یا با یکی از آن‌ها سفر می‌کنند 
 • ترجمه رسمی رضایت‌نامه محضری
مدارک همسراصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر (برای خانم‌های خانه‌دار)
فرم اطلاعاتتکمیل فرم اطلاعات فردی و خانوادگی به‌طور جداگانه برای هر متقاضی
سایر مدارک
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • گواهی سلامت
 • بیمه مسافرتی 
 • بلیط رفت و برگشت
 • رزرو هتل یا اطلاعات محل اقامت

توجه داشته باشید که همه مدارک و اطلاعات شخصی، مالی و شغلی باید اصل و واقعی باشند. مسئولیت هرگونه ورود اطلاعات ناقص یا اشتباه بر‌عهده متقاضی است. با‌توجه‌به متفاوت بودن شرایط اخذ ویزا شینگن در هر کشور، احتمال اینکه سفارت مربوط از شما مدارک اضافه درخواست کند وجود دارد.

لیست مدارک لازم برای ویزای شینگن

شرایط اخذ ویزای شینگن با دعوتنامه

برای گرفتن ویزای شینگن با دعوتنامه، متقاضی باید یک دعوتنامه رسمی از فرد یا سازمانی در حوزه شینگن داشته باشد. در این دعوتنامه باید اطلاعات کامل دعوت‌کننده (نام، آدرس، شماره تماس) و توضیحی درباره رابطه با متقاضی، هدف و مدت اقامت درج شود. هم‌چنین در دعوتنامه باید تاریخ‌های دقیق سفر، مکان اقامت و تعهدات مالی احتمالی دعوت‌کننده مشخص شده باشد. دعوت‌کننده باید مدارکی مانند کپی پاسپورت، کارت شناسایی و مدارک اقامتی خود را به‌همراه دعوتنامه ارائه دهد. این مدارک به سفارت کشور مقصد ارسال می‌شود و باید ثابت کند که دعوت‌کننده توانایی مالی و شرایط لازم برای پذیرش و حمایت از متقاضی در طول مدت اقامت را دارد.

یکی از شرایط گرفتن ویزای شینگن آلمان، داشتن دعوتنامه است؛ بنابراین فراموش نکنید که در چک لیست ویزای شینگن آلمان حتما باید یک دعوتنامه معتبر نیز دریافت کرده باشید. در موارد دیگر مانند ویزای شینگن چک، الزامی به دریافت دعوتنامه وجود ندارد؛ اما داشتن آن شانس دریافت ویزا را به‌طور قابل‌توجهی افزایش می‌دهد؛ زیرا این مدرک نشان‌دهنده جدیت و دلیل موجه برای سفر به منطقه شینگن است و اعتماد بیشتری برای آفیسر ایجاد می‌کند.

مراحل اخذ ویزای شینگن در گردشگران سپهر تهران 

در پاسخ به سوال اینکه چگونه ویزای شینگن بگیریم باید مراحل مشخصی طی شود. آژانس هواپیمایی گردشگری گردشگران سپهر تهران با تیمی از کارشناسان متخصص و مجرب، روند اخذ ویزای شینگن را برایتان تسهیل می‌کند. کارشناسان ما با داشتن دانش کافی و اطلاعات به‌روز از قوانین و مقررات کشورهای شینگن، شما را در همه مراحل از تکمیل فرم‌های درخواست تا دریافت ویزا همراهی می‌کنند. تجربه و سابقه بالای تیم ما و تعداد بیشمار پرونده‌های موفق اخذ ویزا، گواهی برای دریافت ویزای شینگن تضمینی در گردشگران سپهر تهران است. 
با استفاده از خدمات آژانس گردشگران سپهر تهران، این اطمینان به شما داده می‌شود که مدارک موردنیاز به درستی جمع‌آوری و ارائه، وقت سفارت به بهترین شکل ممکن تعیین و همه مراحل پردازش ویزا به‌صورت حرفه‌ای پیگیری خواهند شد.

مراحل اخذ ویزای شینگن

1- ارسال درخواست اولیه توسط کارشناسان گردشگران سپهر تهران

در مرحله درخواست اولیه، متقاضی باید فرم درخواست ویزای شینگن را از وب‌سایت سفارت کشور مقصد دانلود کرده و تکمیل کند. این فرم شامل اطلاعات شخصی، اهداف سفر و جزییات اقامت در منطقه شینگن است. پس از تکمیل فرم، باید یک نسخه آنلاین یا چاپ شده از آن داشته باشد.

2- دریافت تماس از مرکز خدمات ویزای شینگن

پس از ثبت درخواست اولیه، متقاضی منتظر دریافت تماس یا ایمیل از سفارت یا مرکز خدمات ویزا می‌ماند. این تماس شامل تاییدیه دریافت فرم درخواست و تعیین وقت مصاحبه یا انگشت‌نگاری است. 

3- تکمیل و ارسال مدارک به سفارت

در این مرحله، متقاضی باید همه مدارک لازم برای دریافت ویزای شینگن شامل فرم درخواست تکمیل شده، پاسپورت، عکس پاسپورتی، مدارک مالی، بیمه مسافرتی، برنامه سفر و مدارک رزرو هتل و پرواز را آماده کرده و به مرکز خدمات ویزا یا سفارت ارسال کند.

4- پرداخت هزینه ویزای شینگن 

متقاضی باید هزینه درخواست ویزا را پرداخت کند. این هزینه را می‌تواند به‌صورت آنلاین یا حضوری در سفارت یا مرکز خدمات ویزا پرداخت کنید. هزینه ویزای شنگن شامل هزینه پردازش درخواست ویزا و هزینه‌های خدمات می‌شود. 

5- اخذ وقت سفارت از کشور مورد‌نظر

در این مرحله برای متقاضی با‌توجه‌به کشوری که قصد دارد از طریق آن به حوزه شینگن وارد شود، وقت سفارت دریافت می‌شود؛ سپس متقاضی باید طبق زمان تعیین‌شده توسط سفارت یا مرکز خدمات ویزا، به محل سفارت مراجعه کند. در جلسه وقت سفارت علاوه‌بر ارائه مدارک، یک مصاحبه کوتاه با هدف تایید هویت و بررسی برنامه سفر با متقاضی انجام می‌شود. وقت سفارت در کوتاه‌ترین زمان ممکن توسط کارشناسان گردشگران سپهر تهران برایتان دریافت خواهد شد. 

6- انگشت‌نگاری

در این مرحله، متقاضی باید به سفارت یا مرکز خدمات ویزا مراجعه کرده و انگشت‌نگاری کند. این فرایند بخشی از بیومتریک است که برای تایید هویت و امنیت درخواست انجام می‌شود. توجه داشته باشید که حضور کلیه مسافران (به جز افراد زیر 12 سال) برای انگشت‌نگاری در مرکز انگشت‌نگاری آلمان (VisaMetric)، لهستان (داخل کنسولگری لهستان)، یونان، هلند، سوئیس و فرانسه (VFS)، ایتالیا (CKGS) و اسپانیا (BLS) الزامی است.

7- پردازش ویزا

پس از ارسال مدارک و انگشت‌نگاری، فرآیند پردازش ویزا آغاز می‌شود. سریع‌ترین زمانی‌که ممکن است ویزای شما پردازش و صادر شود، حداقل 21 روز کاری پس از زمان انگشت‌نگاری است. در این مدت مقامات سفارت مدارک و درخواست شما را بررسی و برای صدور ویزای شینگن تصمیم‌گیری می‌کنند.

8- دریافت ویزا

در صورت تایید درخواست، متقاضی می‌تواند ویزا شینگن خود را دریافت کند. سفارت یا مرکز خدمات ویزا معمولا از طریق تماس تلفنی یا ایمیل، متقاضی را از نتیجه نهایی آگاه می‌کنند و پاسپورت مهر شده با ویزا را به او تحویل می‌دهند.

مدت زمان انتظار برای صدور ویزای شینگن فوری و عادی بعد از انگشت‌نگاری 

با‌توجه‌به زمانی‌که برای دریافت ویزای توریستی شینگن اقدام کرده‌اید، کشور صادر‌کننده و نوع ویزا، مدت زمان انتظار برای صدور ویزای شینگن متفاوت خواهد بود. به‌عنوان‌ مثال در زمان‌های اوج سفر به‌دلیل بالا رفتن تعداد درخواست‌ها، زمان پردازش ویزای شینگن طولانی‌تر می‌شود. به‌طور‌کلی مدت زمان پردازش ویزای شینگن بعد از انگشت‌نگاری حداقل 21 روز کاری زمان می‌برد. این زمان با‌توجه‌به شرایط ممکن است تا 30 روز یا بیشتر هم افزایش یابد.

 صدور ویزای شینگن

لیست کامل هزینه ویزای شینگن

به‌طور‌کلی باتوجه‌به نوع ویزا و سن متقاضی ویزای شینگن هزینه متفاوتی دارد. هزینه‌های معمول برای اخذ ویزای شینگن در سال 2024 به شرح زیر است:

هزینه ویزای شینگن کوتاه مدت (نوع c)
 • بزرگسالان: 90 یورو
 • کودکان بین 6 تا 12 سال: 45 یورو
 • کودکان زیر 6 سال: رایگان
هزینه ویزا مولتی شینگن (نوع D)با‌توجه‌به کشور صادر‌کننده و مدت اقامت متفاوت است

این هزینه پرداختی شامل پردازش درخواست و بررسی مدارک می‌شود. در برخی موارد هزینه‌های اضافی مانند هزینه خدمات مرکز درخواست ویزا نیز ممکن است اضافه شود. برخی کشورها از مراکز خدمات ویزا (مانند VFS Global یا TLScontact) استفاده می‌کنند که هزینه‌های خدماتی جداگانه‌ای را دریافت می‌کنند.

هزینه‌های ترجمه و تایید مدارک ویزای شینگن توریستی

یکی از شرایط اخذ ویزای شینگن توریستی این است که برخی مدارک و اسناد مورد‌نیاز برای دریافت ویزا باید ترجمه رسمی شوند. در‌صورت نیاز به ترجمه مدارک یا تایید آنها توسط مقامات رسمی، هزینه‌های مربوطه باید پرداخت شود.

هزینه بیمه مسافرتی ویزای شینگن 

یکی از مدارک ضروری برای درخواست ویزا، بیمه مسافرتی با پوشش حداقل 30.000 یورو است. با‌توجه‌به مدت اقامت و پوشش انتخابی احتمال بالا رفتن هزینه بیمه وجود دارد. 

هزینه ارسال و دریافت مدارک برای ویزای شینگن

در برخی موارد هزینه‌های پستی برای ارسال و دریافت مدارک به‌طور جداگانه محاسبه می‌شود. با‌توجه‌به این موارد، متقاضیان باید همه هزینه‌های مرتبط با درخواست ویزای شینگن را در نظر بگیرند و مدارک لازم را به‌طور کامل و صحیح تهیه کنند تا از هرگونه تاخیر یا مشکل در فرآیند درخواست جلوگیری شود.

قیمت ویزای شینگن بر‌اساس کشور 

با دریافت ویزای شینگن توریستی می‌توانید به هر 29 کشور عضو این حوزه سفر کنید. در‌نتیجه شرایط و قوانین مربوط به درخواست ویزای شینگن در همه این کشورها تقریبا یکسان است. این یکسان بدون شرایط در مورد قیمت ویزای شینگن نیز صدق می‌کند و فقط در موارد خاص، تفاوت‌های محدودی وجود دارد.

قیمت ویزای شینگن بر‌اساس کشور

اخذ ویزای شینگن فوری تضمینی برای سفر با تورهای گردشگران سپهر تهران 

با تورهای گردشگران سپهر تهران، اخذ ویزای شینگن فوری و تضمینی امکان‌پذیر است. آژانس هواپیمایی گردشگری گردشگران سپهر با سال‌ها تجربه و تخصص کافی و برگزاری تورهای گروهی به کشورهای مختلف حاضر در حوزه شینگن، مجری مستقیم تور اروپا و اخذ ویزای شینگن فوری است. با برترین خدمات را با مناسب‌ترین هزینه و در کمترین زمان به متقاضیان ارائه می‌دهیم. هم‌چنین با اطلاع از قوانین و مقررات روز کشورهای مختلف، به شما در تکمیل مدارک مورد‌نیاز و ارسال یک پرونده بدون نقص به سفارت کمک می‌کنیم. برای اخذ ویزای شینگن راحت از اولین تا آخرین قدم همراهتان هستیم. برای اطلاع از شرایط ویزای شینگن توریستی، دریافت مشاوره برای مدارک لازم برای گرفتن ویزای شینگن و سپردن مراحل اخذ ویزای شینگن به گردشگران سپهر تهران با ما در تماس باشید.

سوالات متداول

 • ویزای شینگن چیست؟
  ویزای شینگن یک نوع ویزا است که به دارندگان آن اجازه ورود و اقامت در کشورهای عضو اتحادیه شینگن را می‌دهد. این ویزا به‌صورت مشترک برای کلیه کشورهای عضو صادر می‌شود و به دارندگان امکان مسافرت بین این کشورها بدون نیاز به اخذ ویزای جداگانه را می‌دهد.
 • در‌حال‌حاضر شانس دریافت ویزای شینگن از کدام کشور بیشتر است؟
  با‌توجه‌به آمار تایید و ریجکتی متقاضیانی که از کشورهای مختلف برای دریافت ویزای توریستی شنگن اقدام کرده‌اند، در‌حال‌حاضر کشورهای ایتالیا و اسپانیا راحت‌تر به شهروندان ایرانی ویزا می‌دهند. 
 • چه عواملی شانس دریافت ویزای شینگن را افزایش می‌دهند؟
  برخورداری از همه شرایط اخذ ویزای شینگن مانند وضعیت مالی مطلوب، برنامه سفر معقول، سابقه سفر خوب، کامل و دقیق بودن پرونده و داشتن دعوتنامه شانس متقاضی برای دریافت ویزای شینگن را به‌طور قابل‌توجهی افزایش می‌دهند.
مشاوره رایگان