02191009292

ویزای انگلیس

اگر برای گردش یا دیدار عزیزان قصد سفر به انگلیس را دارید ما در آژانس گردشگران سپهر تهران صفر تا صد مراحل اخذ ویزای توریستی انگلیس را برایتان انجام می‎دهیم. ما با سال‌ها تجربه و کیس‌های موفق بسیار، با کمترین میزان ریسک و بیشترین احتمال قبولی شما را در مسیر دریافت ویزای توریستی انگلیس همراهی خواهیم کرد. توجه داشته باشید که در این مسیر آماده‌سازی دقیق مدارک و اطلاع دقیق از هزینه‌ها و قوانین روز مهاجرت نقش بسزایی در موفقیتتان برای اخذ ویزای توریستی انگلستان خواهد داشت. ما در این مسیر پر‌چالش و جدید همراهتان خواهیم بود. 

انواع ویزای توریستی انگلیس

به‌طورکلی ویزای توریستی انگلیس با‌توجه‌به هدف متقاضی از سفر در انواع و با مدت اعتبار متفاوتی صادر می‌شود. این ویزا ممکن است 6 ماهه، 2 ساله، 5 ساله و 10 ساله باشد. در‌نتیجه انواع ویزای توریستی انگلستان برای ایرانیان از نظر مدت زمان اعتبار به دو دسته ویزای توریستی کوتاه‌مدت و ویزای توریستی بلند‌مدت انگلیس و با‌توجه‌به هدف سفر به سه دسته ویزای گردشگری انگلیس، ویزای دیدار خانواده انگلیس و ویزای توریستی انگلستان با هدف تجاری تقسیم می‌شود. 

1- ویزای توریستی گردشگری انگلیس

رایج‌ترین نوع ویزای توریستی انگلیس که متقاضیان تور خارجی برای بازدید از این کشور دریافت می‌کنند، ویزای گردشگری انگلیس است. این ویزا همان‌طور که از نام آن می‌توان متوجه شد با هدف بازدید از جاذبه‌های گردشگری، فرهنگی و تاریخی انگلیس صادر می‌شود و هیچ‌ ارزش دیگری ندارد. با‌توجه‌به برنامه سفر و مرتبه‌ای که این ویزا را دریافت می‌کنید، مدت اعتبار ویزا متفاوت خواهد بود. این نوع ویزای توریستی انگلیس چند روزه است و متناسب با مقاصد توریستی که قصد بازدید از آن‌ها را دارید صادر می‌شود. برای ویزای گردشگری انگلستان به دعوت‌نامه نیاز ندارید؛ اما تاریخچه سفر قوی، نقش مهمی در تایید شدن درخواست شما خواهد داشت. 

2- ویزای توریستی انگلیس برای دیدار خانواده 

ویزای توریستی خانواده یکی از زیر مجموعه‌های ویزای توریستی استاندارد انگلیس است؛ در‌واقع اگر برای سفر به انگلیس، قصد دیدار اقوام و اعضای خانواده‌تان را دارید باید نسبت‌به دریافت ویزای دیدار خانواده انگلیس اقدام کنید. یکی از شرایط و مدارک الزامی مورد‌نیاز برای دریافت این نوع ویزا که به تقویت پرونده شما کمک می‌کند، دعوت‌نامه است. دعوت‌نامه باید معتبر باشد و با رعایت پارامترهای لازم صادر شود. یک دعوت‌نامه معتبر برای ویزای توریستی دیدار خانواده باید شامل اطلاعات شخص دعوت‌کننده (نام کامل، آدرس کامل محل اقامت در انگلیس، شماره تماس، تاریخ تولد، شهروندی یا وضعیت اقامت در انگلیس) و اطلاعات شخص دعوت‌شونده (نام کامل، تاریخ تولد، آدرس کامل در کشور مبدا، رابطه خانوادگی یا دوستی با دعوت‌کننده) باشد. هم‌چنین باید در دعوت‌نامه هدف از سفر، تاریخ ورود و خروج، آدرس محل اقامت در طول سفر و اطلاعات مالی ذکر شود. 

3- ویزای توریستی انگلیس با هدف تجاری 

یکی دیگر از انواع ویزای کوتاه‌مدت انگلیس که در دسته ویزای توریستی قرار می‌گیرد، ویزای نمایشگاهی یا تجاری است. این ویزا با‌توجه‌به نام و ماهیت آن برای شرکت در یک رویداد، نمایشگاه، همایش یا جلسه‌های کاری صادر می‌شود. برای اثبات این موضوع به سفارت و بالا رفتن شانس دریافت ویزای توریستی نمایشگاهی انگلیس، باید از طرف شرکت یا ارگان مربوط برایتان دعوت‌نامه مرتبط صادر شود. معمولا این نوع ویزای توریستی انگلیس چند ماهه است. البته این موضوع به مدت زمان برگزاری نمایشگاه یا برنامه کاری شما بستگی دارد و با‌توجه‌به تاریخی که در دعوت‌نامه ذکر شده است به شما اجازه حضور در انگلستان داده می‌شود. 

مدت اعتبار ویزای توریستی انگلیس 

در پاسخ به این سوال که ویزای توریستی انگلیس چند ساله است و چه مدت اعتبار دارد، باید گفت که این موضوع کاملا به برنامه و هدف سفرتان بستگی دارد. یکی از مدارکی که متقاضیان ویزای توریستی انگلیس باید به سفارت این کشور تحویل دهند، برنامه سفر است. آفیسر با بررسی این نامه و برنامه‌ای که برای بازدید از انگلیس دارید، مدت اعتبار ویزای توریستی را تعیین می‌کند. 
اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که به‌طور منظم از انگلستان بازدید می‌کنید، امکان درخواست برای دریافت  ویزای استاندارد ویزیتور بلند‌مدت (ویزای توریستی انگلیس 5 ساله تا 10 ساله) را خواهید داشت. البته توجه داشته باشید که در هر سفر حداکثر می‌توانید تا 6 ماه در انگلستان بمانید. توجه داشته باشید که حتی در صورت دریافت چندباره ویزا، ویزای توریستی انگلیس نیز مانند ویزای شینگن تضمینی نیست و همیشه باید کلیه مدارک با دقت و صحت کامل تهیه شوند. 

مراحل گرفتن ویزای توریستی انگلیس در آژانس گردشگران سپهر تهران 

قبل از سفر به بریتانیا باید برای دریافت ویزای توریستی انگلیس از طریق یک آژانس گردشگری اقدام کنید. در تور اروپا با‌توجه‌به اینکه انگلیس در پیمان شنگن حضور ندارد، اگر قصد سفر به این کشور را نیز دارید باید به‌طور جداگانه برای دریافت ویزای انگلیس اقدام کنید. ما در آژانس گردشگران سپهر تهران با سال‌ها تجربه در زمینه اخذ ویزای گردشگری و ویزای دیدار خانواده انگلیس در این مسیر همراهتان خواهیم بود. 

1. درخواست اولیه تماس با مشاوران گردشگران سپهر تهران

در اولین قدم باید حداقل 3 ماه قبل از سفر با مشاوران گردشگران سپهر تهران برای شروع فرآیند اخذ ویزا تماس بگیرید. کارشناسان ما شرایط شما را به‌طور دقیق با‌توجه‌به پیش‌نیازهای ویزای توریستی انگلیسی مورد بررسی قرار می‌دهند تا به بهترین نحو ممکن مدارک مورد‌نیاز را برای اخذ ویزا آماده کنید. 

2. ارسال مدارک و مراجعه به دفتر 

بعد از بررسی شرایطتان و اطمینان از اینکه واجد شرایط دریافت ویزای توریستی انگلستان هستید، باید مدارک شناسایی، شغلی و مالیتان را ترجمه کنید. سپس با در دست داشتن ترجمه رسمی مدارک، با مراجعه حضوری به دفتر آژانس گردشگران سپهر تهران، مدارک را به کارشناس مربوط تحویل می‌دهید.

3. پرداخت هزینه ویزای توریستی انگلیس

هزینه ویزای توریستی انگلیس با‌توجه‌به نوع و مدت زمان اعتبار آن متفاوت خواهد بود. جدول قیمت ویزای توریستی انگلیس در سال 2024 که توسط اداره مهاجرت این کشور اعلام شده به شرح زیر است:  

نوع ویزامدت اعتبار ویزاهزینه ویزا
ویزای استاندارد ویزیتور10 ماه115 پوند
ویزای استاندارد ویزیتور پزشکی11 ماه 200 پوند 
ویزای استاندارد ویزیتور آکادمیک12 ماه200 پوند
ویزای 2 ساله استاندارد ویزیتورحداکثر 6 ماه اقامت در هر سفر432 پوند
ویزای 5 ساله استاندارد ویزیتورحداکثر 6 ماه اقامت در هر سفر771 پوند
ویزای 10 ساله استاندارد ویزیتورحداکثر 6 ماه اقامت در هر سفر963 پوند

اگر به‌صورت خانوادگی برای دریافت ویزای توریستی انگلیس اقدام می‌کنید، باید هزینه ویزا را با‌توجه‌به نوع ویزای درخواستی برای هر نفر به‌صورت جداگانه پرداخت کنید. 

4. پردازش ویزا و آپلود مدارک

نحوه درخواست ویزای توریستی انگلیس به‌صورت آنلاین است و از طریق وب‌سایت دولتی بریتانیا انجام می‌شود. برای اطمینان از کامل بودن پرونده و کاهش هر‌گونه ریسک ریجکتی ویزا، اعتبار و صحت مدارک قبل از آپلود در سایت مهاجرت انگلستان، به‌طور‌کامل و دقیق توسط کارشناسان ما مجددا بررسی خواهد شد. سپس فرم درخواست ویزا برای هر متقاضی به‌صورت جداگانه تکمیل و مراحل آپلود مدارک در سایت مهاجرت به‌ترتیب و با رعایت اصول قانونی انجام می‌شود.

5. پیکاپ ویزا

پیکاپ ویزا و فرایند دریافت پاسپورت و ویزا از سفارت یا کنسولگری پس از تایید ویزا می‌تواند توسط خود متقاضی انجام شود؛ اما در‌صورت تمایل و بنا به ترجیحات شخصی می‌توانید این کار به کارشناسان آژانس گردشگران سپهر تهران بسپارید. در زمان مراجعه برای پیکاپ ویزا، باید رسید درخواست و مدارک هویتی معتبر (مانند کارت ملی یا پاسپورت) برای دریافت ویزا همراهتان باشد. 

6. اخذ نوبت سفارت و انگشت‌نگاری

یک وقت ملاقات در نزدیک‌ترین مرکز درخواست ویزای بریتانیا (VAC) برایتان رزرو می‌شود تا اطلاعات بیومتریک (اثر انگشت و عکس) را ارائه دهید. توجه داشته باشید که در جلسه وقت سفارت باید همه مدارک مورد‌نیاز همراهتان باشد. کلیه اقدامات برای اخذ نوبت سفارت و انگشت‌نگاری ویزای توریستی انگلستان توسط آژانس گردشگران الفبای سفر برایتان انجام می‌شود.

پروسه زمانی اخذ ویزای توریستی انگلستان

حدود 3 هفته زمان می‌برد تا مدارک شما برای دریافت ویزای توریستی انگلستان توسط سفارت پردازش و نتیجه آن اعلام شود. وضعیت درخواستتان را می‌توانید به‌صورت آنلاین پیگیری کنید. در‌صورت تایید درخواست، از طریق یک ایمیل به شما اطلاع داده می‌شود که کی و چگونه ویزایتان را دریافت کنید.

شرایط و مدارک لازم برای ویزای توریستی انگلستان

برای درخواست ویزای توریستی انگلستان نیاز به تهیه و ارائه مدارک مختلفی دارید. در زیر، شرایط و مدارک لازم برای دریافت این نوع ویزا را به‌طورکامل برایتان شرح داده‌ایم.

مدارک عمومی؛ هویتی، عدم سوء پیشینه و انگشت نگاری

مدارک عمومی که برای دریافت ویزای توریستی انگلستان نیاز خواهید داشت شامل موارد زیر می‌شود: 

 • پاسپورت معتبر با اعتبار بالای 6 ماه 
 • ترجمه شناسنامه و کارت ملی
 • دو قطعه عکس پاسپورتی 
 • ترجمه سند ازدواج (در صورت وجود)
 • ترجمه کارت پایان خدمت (برای متقاضیان آقا یا گواهی اشتغال به تحصیل)
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • گواهی سلامت پزشکی 
 • بیمه مسافرتی با پوشش کافی
 • انجام انگشت نگاری در یکی از نزدیک‌ترین مراکز VAC سفارت انگلیس
 • تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی انگلیس 

ارائه تراول هیستوری و سابقه سفر

یکی از ویژگی‌ها و مدارکی که برخوردار بودن از آن شانستان را برای دریافت ویزای توریستی انگلیسی به نحو قابل‌توجهی افزایش می‌دهد، تراول هیستوری یا همان سابقه سفر است. مهر ویزای کشورهای مختلف در پاسپورتتان باعث جلب اعتماد مقام‌های مهاجرتی انگلستان می‌شود. تراول هیستوری نشان می‌دهد که متقاضی قبلا برای ویزای کشورهای دیگر نیز اقدام کرده و از آن‌ها به درستی استفاده کرده است؛ بنابراین سابقه سفر مثبت، شانستان را به‌عنوان یک گردشگر مسئول برای دریافت ویزای توریستی انگلستان افزایش می‌دهد. 
به‌طور‌کلی سابقه سفر به‌عنوان نشانه‌ای از انضباط و شناخت از مقررات ویزایی جهانی مورد توجه قرار می‌گیرد و برای موفقیت در درخواست ویزا تاثیرگذار خواهد بود. سابقه سفر با تور کشتی اروپا یکی از مواردی است که شانستان برای دریافت ویزای توریستی انگلیس را به نحو قابل‌توجهی افزایش می‌دهد. 

ارائه تمکن مالی ویزای توریستی انگلیس 

یکی از مدارکی که نقش مهمی در دریافت ویزای توریستی انگلستان دارد، ارائه سند تمکن مالی است. به واسطه این سند نشان داده می‌شود که شما توانایی تامین هزینه‌های سفر و اقامتتان در انگلستان را خواهید داشت. مقام‌های مهاجرتی انگلستان از شما انتظار دارند که بتوانید به‌طور مستقل و بدون نیاز به کمک مالی دیگران، هزینه‌های مربوط به اقامت، معیشت و خدمات بهداشتیتان در طول سفر به انگلستان را تامین کنید. برای اثبات این موضوع شما باید از بانک یک نامه تمکن مالی که نشان‌دهنده موجودی حسابتان است، دریافت کنید. موجودی این حساب باید برای پوشش هزینه‌های سفر و اقامت کافی باشد؛ در‌ غیر این صورت احتمال ریجکت شدن ویزا وجود دارد. مقدار تمکن مالی مورد‌نیاز برای ویزای توریستی انگلیس هر‌سال توسط اداره مهاجرت این کشور اعلام می‌شود. برای اطلاع از رقم دقیق تمکن مالی با‌توجه‌به نوع ویزای مورد‌نظرتان با کارشناسان ما در تماس باشید. 

ویژگی‌های دعوت‌نامه معتبر برای ویزای استاندارد انگلستان 

ویزای استاندارد انگلستان برای بازدیدهای تجاری، گردشگری یا دیدار خانواده به دعوت‌نامه‌های معتبر نیاز دارد که در آن اطلاعات کافی و مهمی درباره اقامت و نیازهای مالی شما ارائه شده است. یک دعوت‌نامه معتبر برای اخذ ویزای توریستی انگلیس باید از شرایط زیر برخوردار باشد:

 • اطلاعات شخصی دعوت‌کننده: دعوت‌نامه باید شامل نام کامل، آدرس، شماره تلفن و اطلاعات تماس دقیق دعوت‌کننده در انگلستان باشد.
 • جزییات اقامت: باید مشخص شود که دعوت‌کننده به چه مدت در انگلستان میزبان شما خواهد بود. هم‌چنین جزییات محل اقامت شما و اینکه در خانه شخص دعوت‌کننده اقامت خواهید داشت یا هتل، باید در این نامه مشخص شود. 
 • اطلاعات مالی: دعوت‌نامه باید شامل اظهارنامه‌ای از دعوت‌کننده مبنی بر توانایی مالی او برای پوشش هزینه‌های شخص دعوت‌شده در زمان اقامت در انگلستان باشد. 
 • جزییات برنامه سفر: در این بخش باید مدت سفر (تاریخ ورود و خروج) و اهدافتان از سفر (توریستی، دیدار یا تجاری) مشخص شود. 
 • تاییدیه امضایی: دعوت‌نامه باید با امضای دعوت‌کننده و اطلاعات تماس واقعی تایید شود.
 • اطلاعات متقاضی: در دعوت‌نامه باید اطلاعات کامل مسافر به‌عنوان متقاضی ویزا (نام، شماره پاسپورت و سایر مشخصات شخصی) ذکر شود. 

به‌طورکلی جزییات دعوت‌نامه باید به‌طور دقیق و در نهایت صداقت تکمیل شود. به‌این‌ترتیب مقام‌های مهاجرتی انگلستان مطمئن می‌شوند که اقامت شما به‌درستی و با دقت بالا برنامه‌ریزی شده است. هم‌چنین برخورداری از منابع مالی و اقامتی معتبر شانس دریافت ویزا را برایتان افزایش می‌دهد. 

مدارک شغلی و اسناد مالی

مدارک شغلی و اسناد مالی، وضعیت اشتغال و وابستگی شما به کشور مبدا را نشان می‌دهند. در‌نتیجه هرچه این مدارک قوی‌تر و کامل‌تر باشند، احتمال صدور ویزای توریستی انگلیس بیشتر خواهد بود. برای درخواست ویزا می‌توانید مدارک شغلی زیر را نشان دهید: 

 • قرارداد کاری
 • حکم بازنشستگی
 • فیش‌های حقوقی 6 ماه اخیر
 • سوابق بیمه

در‌صورتی‌‌که صاحب یک کسب‌وکار یا شرکت هستید نیز باید مدارک رسمی مانند پروانه کسب، اساسنامه شرکت، روزنامه رسمی و لیست پرداخت مالیات و حقوق کارمندان را ترجمه کنید. ترجمه اسناد مالی مانند سند ملک یا زمین نیز شانستان برای دریافت ویزا را افزایش می‌دهد. 

بهترین زمان برای درخواست ویزای توریستی انگلیس

بهترین زمان برای درخواست ویزای توریستی انگلیس به چند عامل مختلف بستگی دارد. در ابتدا بهتر است زمانی برای دریافت ویزای توریستی انگلیس درخواست دهید که برنامه‌تان برای سفر به‌صورت دقیق و شفاف مشخص شده است. در این مرحله توصیه می‌کنیم که رزرو هتل را نیز انجام دهید. برنامه‌ریزی دقیق شامل تاریخ سفر و مدت اقامت نشان از جدیت شما برای بازدید از این کشور دارد. 
عامل دیگر برای تعیین بهترین زمان برای درخواست ویزای توریستی انگلیس، زمان پردازش ویزا است. توجه داشته باشید که زمان پردازش ویزا ممکن است با‌توجه‌به عواملی مانند ملیت و زمان ارسال درخواست متغیر باشد. به‌عنوان‌ مثال در فصل‌ تابستان یا تعطیلات سال نوی میلادی، درخواست‌ها برای سفر به انگلیس بیشتر می‌شود؛ در‌نتیجه ممکن است پروسه پردازش و صدور ویزا نیز طولانی‌تر شود. اگر قصد شرکت در برنامه یا فستیوال خاصی را دارید، بهترین زمان برای درخواست ویزای توریستی انگلیس 3 تا 6 ماه قبل از تاریخ سفر است. 

نحوه تمدید ویزای توریستی انگلیس

ویزای توریستی انگلیس با‌توجه‌به نوع آن و تعداد دفعات صدور، با اعتبار 6 ماه، 2 سال، 5 سال و 10 سال صادر می‌شود. در‌صورت دریافت ویزا‌های بلندمدت، در هر بار ورود حداکثر تا 6 ماه اجازه حضور در انگلستان دارید. بعد از به پایان رسیدن اعتبار ویزا نیز، ویزای توریستی انگلیس در این کشور قابل تمدید نیست. در‌نتیجه باید دوباره برای دریافت ویزا درخواست دهید و شرایط شما مجددا توسط مقام‌های مهاجرتی مورد بررسی قرار گیرد. 

سفر با تور انگلیس گردشگران سپهر تهران راهی برای اخذ ویزای توریستی انگلیس تضمینی 

اگر به دنبال یک سفر بی‌نظیر به انگلستان هستید و می‌خواهید فرآیند اخذ ویزای توریستی خود را با اطمینان و آرامش کامل طی کنید، تور انگلیس آژانس گردشگران سپهر تهران بهترین انتخاب برای شماست. این آژانس با سال‌ها تجربه در زمینه ارائه خدمات مسافرتی و گردشگری، تخصص لازم برای راهنمایی و پشتیبانی از مشتریان در همه مراحل اخذ ویزای توریستی انگلیس را دارد. با انتخاب این تور می‌توانید از مشاوره حرفه‌ای و جامع کارشناسان مجرب این آژانس که شما را در جمع‌آوری مدارک لازم، تکمیل فرم‌ها و آماده‌سازی برای مصاحبه راهنمایی می‌کنند، بهره‌مند شوید.
تسهیل فرآیند درخواست ویزا، تضمین جمع‌آوری مدارک کامل و صحیح و افزایش احتمال موفقیت در دریافت ویزا مزایای انتخاب آژانس گردشگران سپهر تهران برای اخذ ویزای توریستی انگلیس است. ما با ارائه بسته‌های مسافرتی کامل، شامل رزرو پرواز، هتل و برنامه‌ریزی دقیق سفر، خیالتان را از بابت انجام همه جزییات سفر و اقامت در انگلستان راحت می‌کنیم. برای دریافت مشاوره اخذ ویزای توریستی انگلیس و خرید تورهای گردشگری انگلستان با ما در تماس باشید. 

سوالات متداول

 • ویزای توریستی انگلیس چقدر اعتبار دارد؟
  با‌توجه‌به برنامه و هدفتان از سفر و نوع ویزایی که برایتان صادر می‌شود، ویزا توریستی انگلیس از چند هفته تا چند سال (2، 5 و 10 سال) اعتبار دارد.
 • آیا بدون دعوت‌نامه نیز می‌توان برای دریافت ویزای توریستی انگلیس اقدام کرد؟
  بله؛ در‌صورتی‌که هدفتان از سفر گردش و بازدید از جاذبه‌های توریستی انگلستان است نیازی به ارائه دعوت‌نامه ندارید. فقط برای تقویت شانس ویزا باید برنامه سفر (هدف و مدت سفر) و مدارکتان (بلیط رفت و برگشت، اقامت هتل و تمکن مالی) دقیق و کامل باشد.
 • چه زمان باید برای دریافت ویزای توریستی انگلیس اقدام کنیم؟
  پروسه پردازش و تایید ویزای توریستی انگلیس بین 3 تا 4 هفته زمان می‌برد؛ اما با‌توجه‌به به پروسه طولانی آماده‌سازی مدارک بهتر است حداقل 3 ماه قبل از برنامه سفر، اقدامات لازم برای اخذ ویزای توریستی انگلیس را آغاز کنید. 
مشاوره رایگان